NZOZ Lekarz Rodzinny Siedlce k/ Nowego Sącza

Informcje dla pacjentów

Opieka nocna i świąteczna

Przychodnia obecnie jest nieczynna.

Opiekę nocną i świąteczną w dni robocze po godzinie 18.00 i w dni świąteczne udziela:

  • dla mieszkańców gminy Korzenna (Janczowa, Miłkowa, Siedlce, Słowikowa, Łęka, Trzycierz) Szpital w Gorlicach filia w Grybowie przy ul. Grunwaldzkiej 36 (ADMA) tel:  18-262-26-04 
  • dla mieszkańców Gminy Gródek Nad Dunajcem: Szpital w Nowym Sączu przy ul. Młyńskiej 5 tel: 18-442-58-01 oraz 795-531-807

Przygotowanie do badania USG

Bardzo prosimy o prawidłowe przygotowanie się do badania USG jamy brzusznej.
Badanie USG jamy brzusznej najlepiej wykonać u pacjenta pozostającego na czczo (min 6 godzin od ostatniego lekkiego posiłku). Pacjentów prosi się by przez 3 dni przed badaniem zażywali 3x po 2 tabletki espumisan.

8 tygodni do zdrowia

Lekarz rodziny Siedlce
lekarz rodzinny
ULOTKA_PORTAL-DIETY2

Program profilaktyczny Kordian

Kordian – program profilaktyczny miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://programkordian.pl/

Leki 75+

Od września 2016 r. pacjenci powyżej 75 roku życia mają dostęp do bezpłatnych leków z 30% poziomem odpłatności.

Dla kogo przeznaczone są bezpłatne leki?

Projekt jest skierowany do WSZYSTKICH pacjentów, którzy w dniu wystawiania recepty na leki ukończyli 75. rok życia, ze schorzeniem mieszczącym się w zakresie wskazań objętych refundacją.

Jakie leki są bezpłatne?

Wykaz bezpłatnych leków obejmuje leki, które na podstawie obowiązującego obwieszczenia refundacyjnego są wydawane pacjentom za odpłatnością ryczałtową lub 30%. Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia i w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia. 

Kto może wystawić receptę?

  • Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
  • Pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej.

Polityka prywatności

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, „RODO”)